Thursday, January 20, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORKosova mposhtet thellë në Suedi

Kosova mposhtet thellë në Suedi

Kosova ka pësuar humbje 3:0 në udhëtim te Suedia, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Botërorit 2022.

Pjesa e parë u mbyll me një gol të shënuar nga Emil Forsberg në minutën e 29-të nga penalltia.

Kosova në këtë pjesëlojë pati një rast të mirë me anë të Elbasan Rashanit.

E në pjesën e dytë, Kosova e nisi më mirë duke kërkuar golin e barazimit, por nuk arriti ta gjente falë edhe portierit Olsen që ndali një goditje të mirë të Zymer Bytyqit.

Dhe Suedia u kundërpërgjigj edhe me dy gola deri në fund. Aleksander Isak në minutën e 62-të dhe Robert Quaison në të 79-n realizuan në triumfin e suedezëve.

Suedia mban vendin e dytë në grupin B me 12 pikë, ndërsa Kosova me katër pikë mban pozitën e katërt.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Greqia mposhti në udhëtim me Gjeorgjinë me një gol në minutat e fundit dhe zë vendin e tretë me nëntë pikë. Gjeorgjia mban vendin e fundit me një pikë.

Spanja është liderë e grupit me 13 pikë.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments