Monday, January 17, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARSkandal i madh pak para ndeshjes kualifikuese për Kupën e Botës, kombëtarja...

Skandal i madh pak para ndeshjes kualifikuese për Kupën e Botës, kombëtarja afrikane helmohet me qellim

Sonte në orën 21:00 duhet të luhet ndeshja në mes Marokut dhe Guinea Bissau, një ndeshje e vlefshme për kualifikueset e kombëtareve afrikane në Kupën e Botës.

Disa orë para fillimit, kombëtarja e Guinea Bissau po përballet me një emergjencë të vërtetë.

Në fakt, shumë nga lojtarët dhe stafi kaluan një natë makthi me diare, të vjella dhe kujdes emergjent.

Arsyeja është ende e paqartë, por federata Guinea Bissaut po kërkon hetim të madh. Sipas tyre, ka pasur helmim vullnetar nga ushqimi i servuar, krejt kjo në mënyrë tendencioze.

Nuk dihet se a do të luhet ndeshja apo do të merret ndonjë vendim tjetër për të.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments