Friday, January 28, 2022
HomeKRYESORENorvegji U19 – Kosovë U19, formacionet zyrtare

Norvegji U19 – Kosovë U19, formacionet zyrtare

Kosova U19 e fillon sot fazën e ndeshjeve kualifikuese të Kampionatit Evropian 2022.

Në ndeshjen e parë kualifikuese Kosova U19 do të përballet me Norvegjinë, atje ku pritet të jetë një ndeshje mjaft e vështirë. Ndeshja ndaj Norvegjisë zhvillohet sot në ora 13:00 dhe tashmë është mësuar formacioni zyrtar i “Dardanëve”.

Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi, ka vendosur që të luajë me sistemin 3-5-2 për këtë takim.

Norvegji: Solberg; Seferi, Williamsen, Zafelris, Hjelde’ Bobb, Gulliksen, Arnstad, Hansen-Aaroen, Schjelderup; Flabema.

Kosovë: Shala, Smakaj, Halili, Spahiu; Mjekiqi, Hyseni, Neziri, Shala, Morina; Bunjaku, Ademi.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments