Monday, January 17, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORGenc Nuza ndan drejtësinë në kualifikimet e Evropianit U19

Genc Nuza ndan drejtësinë në kualifikimet e Evropianit U19

Njëri nga gjyqtarët më të mirë të Kosovës në vitet e fundit, Genc Nuza është deleguar nga UEFA për ndeshjet kualifikuese të Grupit 13 për Evropianin “Rumania 2021”, që do të zhvillohen në qytetin çek, Opava. Nuza do të jetë gjyqtar kryesor në ndeshjet Çeki-Kazakistan, që luhet më 6 tetor, si dhe në ndeshjen e dytë Danimarkë-Kazakistan, më 9 tetor. Atij në këto dy ndeshje do ti asistojë gjyqtari tjetër kosovar, Besnik Morina. Ndërkaq, në ndeshjen e tretë të këtij grupi Çeki-Danimarkë, do të jetë gjyqtar i katërt.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments