Thursday, January 20, 2022
HomeFUTBOLLI MBARËKOMBËTARLista e Shqipërisë për ndeshjet me Hungarinë dhe Poloninë

Lista e Shqipërisë për ndeshjet me Hungarinë dhe Poloninë

Shqipëria po bëhet gati për ndeshjet me Hungarinë dhe Poloninë, që luhen më 9 dhe 12 shtator për llogari të kualifikueseve të Botërorit “Katar 2022”.

Trajneri Edy Reja ka bërë zgjedhjet e tij dhe FSHF ka publikuar listën e lojtarëve që do të ketë në dispozicion për këto dy duele shumë të rëndësishme.

Amir Abrashi nuk është për këtë ndeshje për shkak dëmtimi, sikurse edhe Qazim Laçi. Ndërkohë që kthehet Ivan Balliu që po paraqitet mirë në LaLiga me fanellën e Rayo Vallecano, si dhe Dermaku, Veseli e Lenjani që janë rikuperuar.

Më poshtë lista e lojtarëve që ka ftuar trajner italian i kombëtares:

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments