No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Zyrtare: Llapi ndërprenë bashkëpunimin me sulmuesin e njohur

Zyrtare: Llapi ndërprenë bashkëpunimin me sulmuesin e njohur

Llapi sivjet për herë të parë në histori të klubit do të prezantohet në arenën ndërkombëtare, përkatësisht në garat e Ligës së Evropës, shkruan Demokracia.com.

Kjo ka bërë që klubi qysh tash në nis përgatitjet për ato ndeshje, duke sjell risi në ekip.

Përveç përforcimeve nga klubi kanë nisur edhe largimet, ndërsa sot klubi llapjanë ka njoftuar se pas skadimit të kontratës, nga klubi është larguar sulmuesi Muhamet Hyseni.

Njoftimi i plotë i KF Llapit

Faleminderit Muhamet Hyseni

44 ndeshje

6 gola

4 asistime

2 penallti vendimtare

1382′ minuta të luajtura

Klubi e falenderon sulmuesin Muhamet Hyseni për kontributin e dhënë për fanellën e KF Llapit gjatë tre edicioneve (2018-2021).

Futbollistit i skadonte kontrata në fund të këtij muaji, me gjithë përpjekjet, klubi dhe futbollisti nuk gjetën akordin për vazhdimin e bashkëpunimin dhe kësisoji me marrëveshje të dyanshme vendosën ta mbyllin bashkëpunimin.

Klubi dhe tifozët do të jenë përgjithmonë falenderues për kontributin e tij sidomos për emocionet me dy penalltitë vendimtare që i kishte shënuar në çerekfinale ndaj Ballkanit dhe në finale ndaj Dukagjinit.

Suksese në vazhdim Kampion . 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Plas sherri në Lojërat Olimpike, sportisti godet kundërshtarin me shkop në kokë

Një skenë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Lojërat Olimpike në disiplinën e hokejit. Në sfidën midis...

Në Prishtinë festohet sot për suksesin e Distrias

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Tokyo 2020. Ndërsa Komiteti Olimpik i Kosovës ka...

Arbëria ‘blindon’ futbollistin e rëndësishëm të skuadrës

Përkundër rënies nga Superliga, Arbëria ka qenë shumë aktive gjatë verës. Skuadra nga Dobraja njofton se ka rinovuar...

Recent Comments