No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Spanja dhe Suedia ndajnë pikët

Spanja dhe Suedia ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi mes Kombëtares së Spanjës dhe Kombëtares së Suedisë, që u zhvillua në stadiumin e Sevillas, “La Cartuja”.

Ndeshja edhe pse plotësisht u dominua nga Spanja, përfundoi pa gola.

Spanja qysh nga minuta e parë ishte më e mirë duke rrezikuar portën me Dani Olmon, Alvaro Moratan apo edhe Koke, por të gjithë ishin të pafat para golit.

Dy raste të arta i kishte edhe Suedia përmes Alexander Isak, mirëpo asnjëra nuk u konkretizua.

Në fund, Spanja bëri disa super aksione, por portieri i Suedisë ishte në nivel të lartë duke bërë super pritje që befasuan të gjithë.

Kësisoj, epilogu përfundimtar doli të jetë 0 – 0.

Me këtë barazim, Sllovakia mbetet lider në grupin E me tri pikë, pozitat dy, respektivisht tre ndahen nga Suedia dhe Spanja me nga një pikë, derisa Polonia qëndron në fund pa pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Majlinda mbetet kampione olimpike e përhershme

Xhudistja jonë Majlinda Kelmendi humbi ndaj hungarezes Reka Pupp në Lojërat Olimpike Tokio 2020, qysh në luftën e parë.

Driton Kuka me postim emocional për Majlindën

Pos Majlinda Kelmendit me shumë emocion eliminimin e saj në raundin e parë të Lojërave Olimpike e ka përjetuar edhe trajneri Driton...

Majlinda ndalet në luftën e parë

Majlinda Kelmendi është ndalur në luftën e parë në garën e xhudos në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Të dielën në Nippon Budokan,...

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Recent Comments