No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR EURO 2020: Sot kryendeshja Angli – Kroaci pasohet edhe me dy sfida...

EURO 2020: Sot kryendeshja Angli – Kroaci pasohet edhe me dy sfida të tjera shumë interesante

Kampionati Evropian i futbollit Euro 2020 vazhdon sot me ndeshjet e ditës së tretë, ndeshje këto të vlefshme për fazën e grupeve.

Në program janë tri ndeshje mjaftë interesante.

Nga ora 15:00 zhvillohet ndeshja më interesante, ajo ndërmjet Anglisë dhe Kroacië, e vlefshme për Grupin D të këtij kompeticioni.

Më pas nga ora 18:00 ballafaqohen Austria dhe Maqedonia e Veriut që garojnë në Grupin C, grup ky nga i cili vjen edhe dueli i ora 21:00 ndërmjet Holandës dhe Ukrainës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Plas sherri në Lojërat Olimpike, sportisti godet kundërshtarin me shkop në kokë

Një skenë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Lojërat Olimpike në disiplinën e hokejit. Në sfidën midis...

Në Prishtinë festohet sot për suksesin e Distrias

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Tokyo 2020. Ndërsa Komiteti Olimpik i Kosovës ka...

Arbëria ‘blindon’ futbollistin e rëndësishëm të skuadrës

Përkundër rënies nga Superliga, Arbëria ka qenë shumë aktive gjatë verës. Skuadra nga Dobraja njofton se ka rinovuar...

Recent Comments