No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR ZYRTARE: KLUBET ANGLEZE QË U BËNË PJESË E SUPERLIGËS DO TË PAGUAJNË...

ZYRTARE: KLUBET ANGLEZE QË U BËNË PJESË E SUPERLIGËS DO TË PAGUAJNË DËMSHPËRBLIM

Federata e Futbollit të Anglisë dhe Premierliga kanë bërë të ditur që klubet angleze që ishin pjesë e Superligës do të paguajnë një dëmshpërblim.

Federata e Futbollit të Anglisë dhe Premierliga kanë bërë të ditur që gjashtë klubet angleze, Tottenham, Chelsea, Arsenal, Man City, Man Utd, dhe Liverpooli do të paguajnë një dëmshpërblim si “shenjë e vullnetit të mirë”.

Ato kolektivisht do të paguajnë një shumë prej 22 milionë funtesh që do të dhurohet si lloj investimi për komunitetin dhe organizimet amatore të futbollit në Angli, transmen lajmi.

Më tej, klubet janë pajtuar se nëse një gjë e ngjajshme ndodh, atëherë do të përballen me heqje të 30 pikësh nga liga dhe një shumë prej 25 milionë funtesh dënim nga secila.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Driton Kuka me postim emocional për Majlindën

Pos Majlinda Kelmendit me shumë emocion eliminimin e saj në raundin e parë të Lojërave Olimpike e ka përjetuar edhe trajneri Driton...

Majlinda ndalet në luftën e parë

Majlinda Kelmendi është ndalur në luftën e parë në garën e xhudos në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Të dielën në Nippon Budokan,...

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Plas sherri në Lojërat Olimpike, sportisti godet kundërshtarin me shkop në kokë

Një skenë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Lojërat Olimpike në disiplinën e hokejit. Në sfidën midis...

Recent Comments