No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A.

Skuadra torineze sot ka marrë një pikë të artë përballë Lazios e cila edhe i siguroi mbijetesën.

Lazio e Torino luajtën 0:0 rezultat ky që i konvenoi vetëm skuadrës së Torinos.

Vedat Muriqi luajti 90 minuta në këtë sfidë për Lazion, derisa Mërgim Vojvoda nuk u aktivizua asnjë minutë, por pavarësisht kësaj festa e tij pas ndeshjes ishte shumë e madhe. /Futbolli.info

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Spanja “shterpë” ndaj Suedisë, fati dhe Olsen ndalin “Furinë e Kuqe”

Suedia i ka marrë një barazim 0-0 Spanjës në “La Cartuja”, pas një ndeshje të dominuar nga vendasit, me nordikët, që u mbyllën dhe...

Spanja dhe Suedia ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi mes Kombëtares së Spanjës dhe Kombëtares së Suedisë, që u zhvillua në stadiumin e Sevillas, “La Cartuja”.

Rezultat interesant pas pjesës së parë të ndeshjes Spanja – Suedia

Spanja e Suedia janë duke u ballafaquar sonte në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian.

Zyrtare: Llapi ndërprenë bashkëpunimin me sulmuesin e njohur

Llapi sivjet për herë të parë në histori të klubit do të prezantohet në arenën ndërkombëtare, përkatësisht në garat e Ligës së...

Recent Comments