No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe ka hedhur një hap të rëndësishëm drejt kualikimit në edicionin e ardhshëm të Champions League.

Pjesa e parë e sdës së luajtur në Stamford Bridge është mbyllur në 0-0 pas dy golave që i janë anuluar Werner për pozicion jashtë loje dhe një prekje të topit me dorë.

Në follimin e së dytës, Rudiger (47′) ka kaluar në avantazh londinezët dhe Jorginho (66′) ka dyshuar avantazhin nga pika e bardhë me penallti.

Goli i Djelprave është realizuar në minutën e 76-të nga Iheanacho, i cili është bërë lojtari i parë në histori që ka realizuar në çdo ditë javës në një sezon të Premier League.

Chelsea është ngjitur në vendin e tretë me 67 pikë, një më shumë se Leicester. Liverpool është vetëm 3 pikë larg Dhelprave dhe që ka një ndeshje më pak. /Futbolli.info

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Spanja “shterpë” ndaj Suedisë, fati dhe Olsen ndalin “Furinë e Kuqe”

Suedia i ka marrë një barazim 0-0 Spanjës në “La Cartuja”, pas një ndeshje të dominuar nga vendasit, me nordikët, që u mbyllën dhe...

Spanja dhe Suedia ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi mes Kombëtares së Spanjës dhe Kombëtares së Suedisë, që u zhvillua në stadiumin e Sevillas, “La Cartuja”.

Rezultat interesant pas pjesës së parë të ndeshjes Spanja – Suedia

Spanja e Suedia janë duke u ballafaquar sonte në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian.

Zyrtare: Llapi ndërprenë bashkëpunimin me sulmuesin e njohur

Llapi sivjet për herë të parë në histori të klubit do të prezantohet në arenën ndërkombëtare, përkatësisht në garat e Ligës së...

Recent Comments