No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Udhëtimi final i FC Prishtinës: Në Gjilan e duan pikën e artë...

Udhëtimi final i FC Prishtinës: Në Gjilan e duan pikën e artë të cilën po e presin tash e tetë vjet

Prishtina nesër do të merr një rrugë të gjatë por më me entuziazmuar se kurrë. Bardhekaltrit udhëtojnë drejt Gjilanit aty ku po shpresojnë ta sigurojnë titullin e kampionit i cili po mu mungon gjatë.

Vetëm, një pikë i duhet trajnerit Zekirija Ramadani për t’u stolisur me titullin e tretë të kampionit në Kosovë. Të parin e fitoi me Trepçën’89 të dytin me Feronikelin dhe tash ka rast të artë për ta marrë edhe të tretin.

Gjithsesi, Prishtina edhe nëse nuk fiton nesër por edhe Drita nuk fiton ndaj Drenicës prapë shpallët kampion, por edhe nëse nuk ndodh kjo, ka një tjetër mundësi, atë të javës së fundit ku ndeshet me Ballkanin.

Gjithsesi, bardhekaltrit nuk duan t’i lënë rastit asgjë dhe ata janë mobilizuar maksimalisht që nesër të marrin pikën e artë, të cilën po e presin tash e tetë vjet dhe në kryeqytet të kthehen me titullin e kampionit.

Prishtina i prinë renditjes me 75 pikë, pesë më shumë sesa Drita që është e dyta, kur kanë mbetur vetëm edhe dy ndeshje për t’u luajtur, dhe vetëm ndonjë mrekulli do të bënte që Prishtina ta lëshojë titullin nga duart.

Ndeshja Gjilani – Prishtina luhet të dielën nga ora 15:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Plas sherri në Lojërat Olimpike, sportisti godet kundërshtarin me shkop në kokë

Një skenë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Lojërat Olimpike në disiplinën e hokejit. Në sfidën midis...

Në Prishtinë festohet sot për suksesin e Distrias

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Tokyo 2020. Ndërsa Komiteti Olimpik i Kosovës ka...

Arbëria ‘blindon’ futbollistin e rëndësishëm të skuadrës

Përkundër rënies nga Superliga, Arbëria ka qenë shumë aktive gjatë verës. Skuadra nga Dobraja njofton se ka rinovuar...

Recent Comments