No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport.

“Te Milan kanë kaluar atletë të mëdhenj. Një ditë bëmë një test shpejtësie në 40 metra dhe u befasova nga koha e Paolo Maldini-t, i cili vraponte më shpejt se të gjithë në moshën 36 vjeç”, ka thënë ish-sulmuesi.

“Kaka më pëlqete shumë për aftësinë e tij për të rritur shpejtësinë kur merrte topin me kurriz nga porta. Kur më pas dilte para mbrojtësve kishte gjithmonë gjakftohtësinë për të parë përreth dhe për të dhënë pasimin e duhur në momentin e duhur. Besoj se ishte një fenomen në këtë gjë”, ka shtuar ukrainasi.

“Rui Costa luante ndryshe, më pas kishim Pirlo-n që të jepte një pasim nga 40 metra, Serginho dhe Cafu me krosimet e tyre, kishte shumë talente në mbështetje të sulmuesve”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Spanja “shterpë” ndaj Suedisë, fati dhe Olsen ndalin “Furinë e Kuqe”

Suedia i ka marrë një barazim 0-0 Spanjës në “La Cartuja”, pas një ndeshje të dominuar nga vendasit, me nordikët, që u mbyllën dhe...

Spanja dhe Suedia ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi mes Kombëtares së Spanjës dhe Kombëtares së Suedisë, që u zhvillua në stadiumin e Sevillas, “La Cartuja”.

Rezultat interesant pas pjesës së parë të ndeshjes Spanja – Suedia

Spanja e Suedia janë duke u ballafaquar sonte në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian.

Zyrtare: Llapi ndërprenë bashkëpunimin me sulmuesin e njohur

Llapi sivjet për herë të parë në histori të klubit do të prezantohet në arenën ndërkombëtare, përkatësisht në garat e Ligës së...

Recent Comments