No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Ylli e fiton ndeshjen e parë finale ndaj Pejës

Ylli e fiton ndeshjen e parë finale ndaj Pejës

Ylli ka shënuar fitore ndaj Pejës në ndeshjen e parë finale në fazën e “Play-Off”-it në Superligën e Kosovës në basketboll.

Ndeshja e parë u zhvillua në palestrën “Karagaçi”, teksa fitore shënuan mysafirët me rezultatin 75-83.

Erjon Kastrati ishte më i dalluari në fitoren e suharekasve me 26 pikë, teksa u ndihmua edhe nga Elyjah Clarck dhe Mitchell Wilbekin që shënuan nga 12 pikë, shkruan Zeri.

Kurse, te pejanët u dalluan Laron Dendy me 17 pikë dhe Brandon Walters me 16 sosh.

Kujtojmë se skuadra e parë që shënon tri fitore, shpallet kampione për këtë sezon.https://zeri.info/inarticle.html

Ndeshja e dytë finale zhvillohet të dielën në “13 Qershori” të Suharekës. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Spanja “shterpë” ndaj Suedisë, fati dhe Olsen ndalin “Furinë e Kuqe”

Suedia i ka marrë një barazim 0-0 Spanjës në “La Cartuja”, pas një ndeshje të dominuar nga vendasit, me nordikët, që u mbyllën dhe...

Spanja dhe Suedia ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi mes Kombëtares së Spanjës dhe Kombëtares së Suedisë, që u zhvillua në stadiumin e Sevillas, “La Cartuja”.

Rezultat interesant pas pjesës së parë të ndeshjes Spanja – Suedia

Spanja e Suedia janë duke u ballafaquar sonte në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian.

Zyrtare: Llapi ndërprenë bashkëpunimin me sulmuesin e njohur

Llapi sivjet për herë të parë në histori të klubit do të prezantohet në arenën ndërkombëtare, përkatësisht në garat e Ligës së...

Recent Comments