No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lewandowski tani reflekton mbi divorcin me Bayern, ESPN zbulon dy ofertat

Lewandowski tani reflekton mbi divorcin me Bayern, ESPN zbulon dy ofertat

Prej 7 vitesh, Robert Leëandoëski është një makineri goli te Bayern Munich dhe këtë e thonë statistikat.

Polaku mbërriti në klubin e rëndësishëm gjerman në vitin 2014 me parametra zero nga Borussia Dortmund dhe prej atëherë ka fituar gjithçka që mund të fitohej, edhe pse në aspekt individual i mungon një Top i Artë.

Vjet fitoi gjashtë trofe me Bayernin, teksa u shpall edhe futbollisti më i mirë i vitit nga FIFA. Kontrata me bavarezët i përfundon në verën e vitit 2023, por nuk përjashtohet mundësia që të mos respektohet deri në fund.


Ideja për të provuar një aventurë të re e tundon.

Prestigjozja ESPN raporton se Chelsea dhe Manchester City, dy finalistët e Champions League, kanë shfaqur interesimin e tyre për të nënshkruar me Lewandowskin.

Dy klubet e Premier League do t’i plotësonin çdo dëshirë për ta pasur në skuadrat e tyre, teksa lojtari ndodhet në dilemë se çfarë duhet të bëjë. Kosto e tij: 60 mln euro.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Spanja “shterpë” ndaj Suedisë, fati dhe Olsen ndalin “Furinë e Kuqe”

Suedia i ka marrë një barazim 0-0 Spanjës në “La Cartuja”, pas një ndeshje të dominuar nga vendasit, me nordikët, që u mbyllën dhe...

Spanja dhe Suedia ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi mes Kombëtares së Spanjës dhe Kombëtares së Suedisë, që u zhvillua në stadiumin e Sevillas, “La Cartuja”.

Rezultat interesant pas pjesës së parë të ndeshjes Spanja – Suedia

Spanja e Suedia janë duke u ballafaquar sonte në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian.

Zyrtare: Llapi ndërprenë bashkëpunimin me sulmuesin e njohur

Llapi sivjet për herë të parë në histori të klubit do të prezantohet në arenën ndërkombëtare, përkatësisht në garat e Ligës së...

Recent Comments