No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Revolucion në Kupën e Italisë, tani vetëm me ekipe të Serie A...

Revolucion në Kupën e Italisë, tani vetëm me ekipe të Serie A dhe B

Formati i Kupës së Italisë do të ndryshojë sërish sezonin e ardhshëm, pasi do të marrin pjesë vetëm 40 klube, nga Serie A dhe Serie B, duke hequr nga konkurrimi klubet e Serie C dhe Serie D në fazat e hershme.

Asnjë nga këto klube vjet nuk ia doli të kualifikohej në raundin e katërt dhe në Itali kanë menduar të bëjnë një ndryshim. “Calcio e Finanza” raporton se në Kupë do të marrin pjesë 20 ekipe nga Serie A dhe 20 nga Serie B.

Garimi do të nisë nga 15 gushti dhe 12 prej klubeve të Serie A do të luajnë që në fillim. Pjesa tjetër, e ekipeve të kreut, do të futen në garë në Raundin e 16-të.

Në takimin e Lega është diskutuar për Kupën dhe këto ndryshime thuhen se janë bërë për ta bërë kompeticion më tërheqës për shikuesit dhe për të drejtat televizive.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Spanja “shterpë” ndaj Suedisë, fati dhe Olsen ndalin “Furinë e Kuqe”

Suedia i ka marrë një barazim 0-0 Spanjës në “La Cartuja”, pas një ndeshje të dominuar nga vendasit, me nordikët, që u mbyllën dhe...

Spanja dhe Suedia ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi mes Kombëtares së Spanjës dhe Kombëtares së Suedisë, që u zhvillua në stadiumin e Sevillas, “La Cartuja”.

Rezultat interesant pas pjesës së parë të ndeshjes Spanja – Suedia

Spanja e Suedia janë duke u ballafaquar sonte në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian.

Zyrtare: Llapi ndërprenë bashkëpunimin me sulmuesin e njohur

Llapi sivjet për herë të parë në histori të klubit do të prezantohet në arenën ndërkombëtare, përkatësisht në garat e Ligës së...

Recent Comments