No menu items!
Ballina KRYESORE Zyrtare: Ponte e humb ndeshjen në tavolinë, Peja në finale, pas dhunës...

Zyrtare: Ponte e humb ndeshjen në tavolinë, Peja në finale, pas dhunës në Prizren

Peja do t’i bashkohet Yllit në finalen e play-off’it në Superligë, pasi Federata e Basketbollit e Kosovës e dënoi Ponte Prizrenin për dhunë.

Federata e Basketbollit e Kosovës ka marrë vendim që, ndeshja e ndërprerë shkaku i dhunës mes Ponte Prizrenit dhe Pejës, të regjistrohet me rezultat zyrtare 20:0 për Pejën.

Ndeshja e pestë gjysmëfinale në play-off të Superligës mes Ponte Prizrenit dhe Pejës të martën në Prizren u prish nga dhuna në palestër. Në përleshje u përfshinë lojtarët edhe zyrtarë nga të dy palët dhe si pasojë ndeshja u anulua.

Ponte dhe Peja ishin 2:2 në serinë gjysmëfinale dhe ajo ndeshja do të vendoste se cila prej tyre do t’i bashkohej Yllit në finalen e madhe. Peja po fitonte 49:48 kur ndeshja u ndërpre.

FBK-ja ka vendosur tani që t’ia japë fitoren Pejës duke u thirrur në Nenin 39.6.6 të Propozicioneve të Garave.

“Konform Nenit 39.6.6 të Propozicioneve të Garave me vendimin e marr nga gjyqtari i parë, ndeshja regjistrohet me rezultat zyrtar 20:0 në favor të KB Peja, kurse KB Ponte Prizreni eliminohet nga garat e Play Off-it”, thuhet në njoftimin e FBK-së.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Spanja “shterpë” ndaj Suedisë, fati dhe Olsen ndalin “Furinë e Kuqe”

Suedia i ka marrë një barazim 0-0 Spanjës në “La Cartuja”, pas një ndeshje të dominuar nga vendasit, me nordikët, që u mbyllën dhe...

Spanja dhe Suedia ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi mes Kombëtares së Spanjës dhe Kombëtares së Suedisë, që u zhvillua në stadiumin e Sevillas, “La Cartuja”.

Rezultat interesant pas pjesës së parë të ndeshjes Spanja – Suedia

Spanja e Suedia janë duke u ballafaquar sonte në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian.

Zyrtare: Llapi ndërprenë bashkëpunimin me sulmuesin e njohur

Llapi sivjet për herë të parë në histori të klubit do të prezantohet në arenën ndërkombëtare, përkatësisht në garat e Ligës së...

Recent Comments