No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Napoli turpëron Lazion

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Sfida nisi perfekt për vendasit që në 11 minutat e para, pasi Insigne dhe Politano shënuan, duke çuar ndeshjen në rezultatin 2-0.

Edhe pse nisi vrullshëm, pjesa e parë u mbyll 2-0, ndërsa fraksioni i dytë do të sillte një lum golash, ose më saktë supergolash. E nisi Insigne, i cili pas një aksioni me Elseid Hysajn, shënoi një supergol me një goditje perfekte në trekëndësh.

Pas italianit, ishte Mertens, i cili shënoi një tjetër eurogol me një goditje të fortë, që la pa asnjë shans portierin Reina. Lazio u rifut në lojë me një gol të Immobiles, që u pasua nga një ekzekutim perfekt i goditjes së dënimit nga Milinkovic-Savic. Për t’i dhënë fund dhe një herë ndeshjes mendoi Osimhen, i cili erdhi nga stoli dhe vulosi gjithçka në 5-2

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments