No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo skuadra Kosova VR që bën gara në Grupin B të Rrafshit të Kosovës tashmë ka siguruar plasmanin në Ligën e Dytë, shkruan Sheshi.

Në duelin e xhiros së 11-të, skuadra Kosova VR ka triumfuar me përmbysje ndaj ekipit Illyria United (2-1).

Kjo ishte fitorja e nëntë sezonale për skuadrën kryeqytetase, e cila me nëntë pikë më shumë se ndjekësi i parë Hajvalia 2020 edhe arrinë ta sigurojë plasmanin për Ligën e Dytë.

25 gola të shënuar dhe vetëm gjashtë të pranuar nga skuadra ‘bardhekaltër’ që tashmë ka nisur festën.

Renditja tabelare në Grupin B të Ligës së Tretë në Rrafshin e Kosovës:

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Amir Rrahmani fiton penallti, Napoli triumfon dhe bën hap të madh drejt Championsit

Napoli ka marrë fitore shumë të rëndësishme kur kampionati elitar italain po shkon drejt fundit. Skuadra e Gennaro Gattusos...

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Recent Comments