No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Benzema në super formë, barazon rekordin e legjendës Raul

Benzema në super formë, barazon rekordin e legjendës Raul

Karim Benzema ishte lojtari më i dalluar në fitoren e Real Madrid me rezultat 3-0 ndaj Cadizit, duke shënuar dy gola.

Me këto dy gola, Benzema tanimë ka shkruar histori me klubin e Real Madridit, pasi ka barazuar rekordin historik të vendosur nga legjenda e klubit, Raul Gonzalez.

Raul ishte lojtari i vetëm për ‘Galaktikët’ që kishte shënuar ndaj 35 kundërshtarëve të ndryshëm në La Liga dhe tani ndanë këtë rekord bashkë me Benzeman.

Një gjë të tillë nuk e kishte realizuar as edhe legjenda tjetër e klubit, Cristiano Ronaldo, i cili është golashënuesi më i mirë në histori të klubit madrilien.

Francezi ka shënuar 21 gola në La Liga këtë sezon dhe është në garë së bashku me Lionel Messin (23) për trofeun e ‘Pichichit’.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments