No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Triumfon Sevilla, ëndërron titullin e Kampionit në Spanjë

Triumfon Sevilla, ëndërron titullin e Kampionit në Spanjë

Sevilla ngjitet në vendin e 4-t në La Liga falë fitores së 4-t radhazi dhe tashmë shikon më lart, duke ëndërruar titullin.

Skuadra e Julen Lopeteguit u ngjit në kuotën e 67 pikëve, 3 më pak se Atletico kryesuese që luan të enjten ndaj Huescas.

Në sfidën ndaj Levantes vendosi gjithçka një gol i marokenit El-Nesyri në minutën e 53-të pas asisitit që ky i fundit mori nga Suso.

Pavarsisht përpjekjeve të Levantes, Sevilla e ruajti avantazhin deri në fund duke marrë tre pikë të arta në garën për titull dhe duke zbritur përkohësisht Barcelonën që ka luajtur dy ndeshje më pak në vendin e 4-t. Një fitore të rëndësishme mori edhe Osasuna ndaj Valencias në Pamplona me rezultatin 3-1. /Futbolli.info

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments