No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të gjitha gazetat europiane. I pyetur së fundmi ndaj Reuters, nëse projekti i Superligës mund të avancojë, ai u përgjigj: “”Shumë sinqerisht, të them të drejtën, jo. Me sa duket nuk është kështu.”

Nuk është një situatë e lehtë, veçanërisht tani që nuk po arrin të gjejë mënyra për të mbrojtur projektin e Superligës së Europës pas dezertimeve të njëpasnjëshme të atyre që ishin betuar për besnikëri të përjetshme ndaj tij.

Ekziston një fakt i vërtetuar: Andrea Agnelli ka bërë shumë armiq, si të jashtëm ashtu edhe të brendshëm. Reagimet e ashpra që gjithë atyre që e panë Superligën si sulm ndaj pastërtisë së futbollit, nga krerët e shteteve, ministrat, parlamentarët dhe presidentë të të gjitha llojeve dhe gradave, te njerëzit e vërtetë futbolli, trajnerë dhe lojtarë, e kanë vënë më shpatulla pas muri.

Kësaj situatë i duhet shtuar situata dramatike ekonomike e klubit dhe marrëdhëniet sigurisht jo idilike me kushëririn e tij, John Elkann, të cilat për disa kohë kanë çuar në idenë e një ndryshimi të kursit në Juves. Flitet për një ndryshim të mundshëm në udhëheqjen e “Zonjës së Vjetër”, me vendin e Agnellit që do ta marrë kushëriri tjetër e tij, Alessandro Nasi, një menaxher shumë i vlerësuar dhe i nivelit të lartë.

Në këtë rast, përveç frymës së re që duhet injektuar në menaxhimin e shoqërisë, kërkohet edhe një revolucion teknik, me Pirlon, një bast i Andreas, i destinuar të braktisë pankinën e Juventusit pas një viti për t’u harruar. Sot është përvjetori i kampionatit të fundit të fituar nga Allegri. Kanë kaluar vetëm dy vjet, por ndihet si një shekull.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments