No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Superliga në stilin e NBA-së, limite për transferimet dhe pagat

Superliga në stilin e NBA-së, limite për transferimet dhe pagat

Marrëveshja mes thuajse të gjitha klubeve kryesore të Europës për të themeluar Superligën mund të jetë një mundësi për të arritur një marrëveshje mbi kufijtë e pagave duke “kopjuar” stilin e NBA-së. “El Mundo Deportivo” shkruan se kjo ide është diçka që tashmë është vënë në tryezë gjatë muajve të fundit të bisedave mes klubeve dhe që gjithashtu mund të çojë në vendosjen e çmimeve tavan për transferimet.

Çmimet e lojtarëve, sado të mëdhenj të jenë ata, nuk mund të kalojnë një shifër që do të dilte bazuar në parametra të qartë, siç është mosha apo vitet e kontratës. Në këtë mënyrë, Superliga e re mund të jetë origjina e bazave të përbashkëta për klubet, në interes të marrëdhënieve më të përzemërta.

Në intervistën e fundit dhënë për mediet spanjolle, Florentino Pérez, presidenti i Realit të Madrid, la të kuptohej për diçka të tillë kur siguroi se “do të ketë fair-play financiar dhe stabilitet të klubeve”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments