No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Gjonbalaj komenton themelimin e Superligës Evropiane: Ne si shqiptarë duhet ta bëjmë...

Gjonbalaj komenton themelimin e Superligës Evropiane: Ne si shqiptarë duhet ta bëjmë Ligën kombëtare

Themelimi i Superligës Evropiane tashmë është tema kryesore e opinionit futbolldashës.

Kjo temë po vazhdon të përcjellet dhe të debatohet edhe në Kosovë, shkruan Demokracia.com.

Ish-futbollisti dhe njohësi i mirë i futbollit, Malsor Gjonbalaj në emisionin “Imazh” në RTK ka thënë se në rast të ndonjë iniciative të formimit të ndonjë lige tjetër, shqiptarët duhet të themelojnë ligën kombëtare.

“Do të jetë debat global kjo punë. Nuk është punë e thjeshtë. Siqoftë për ne si shqiptarë, unë e di se shumica se duan një ligë mbarëkombëtare. Nëse fillon një iniciativ për një ligë skandinave ne padyshim duhet që menjëherë ta bëjmë ligën kombëtare”, ka thënë ai.

Ndryshe, klubet si Milan, Arsenal , Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid dhe Tottenham Hotspur tashmë janë bashkuar me iniciativën për formimin e kësaj lige.

UEFA dhe FIFA kanë kundërshtuar ashpër këtë kompeticion që mund të nis garat në gusht. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments