No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më shumë pikëve të plota të marra në udhëtim.

Të dielën, Ballkani fitoi në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas me rezultatin 2:0, me një gol të Ermal Krasniqit dhe një të Mirlind Dakut nga penalltia.

“Është e vërtetë që ishte një ndeshje e rëndësishme. Por, tre pikët janë më të rëndësishme. Ishte një kundërshtar i fortë, patëm raste të humbura, por në këto ndeshje, më të rëndësishme janë tre pikët. Lufta për objektivat që kemi bëhet shumë e vështirë”, theksoi pas ndeshjes Shkëmbi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Roma triumfon në derbi përballë Lazios

Roma ka shënuar fitore në derbin përball rivalit të madh të saj Lazios me rezultat 2:0. Mikhitarian e Pedro...

Presidenti Ademi përgëzon KF Ulpiana, KF Malisheva dhe KFF Mitrovica për suksesin në kampionat

Ulpiana dhe Malisheva janë anëtare të reja të Superligës së Kosovës në futboll, derisa Mitrovica për herë të katër radhazi është shpallur...

Vushtrria, kampione e Kosovës

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e kampionit në Superligën...

Vojvoda zhgënjen me Torinon, Ismajli shkëlqen me Spezian

Një derbi i dy futbollistëve shqiptarë është zhvilluar sot në Serie A. Ardian Ismajli me Speziane ka mposhtur shumë...

Recent Comments