No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë.

Skuadra nga Klina mposhti në udhëtim ekipin e A&N, ndërkohë ajo e Malishevës triumfoi ndaj Onix.

Fitore të rëndësishme në garën për mbijetesë regjistroi Vushtrria në duel me Vëllaznimin.

Grupi A

Onix – Malisheva 0-3
A&N – Dukagjini 1-3
Vushtrria – Vëllaznimi 1-0

Në Grupin B, fitore tejet të rëndësishme ka regjistruar Ulpiana te Ferizaj në garën për t’u inkuadruar në Superligë, ndërkohë që Vllaznia ka triumfuar në derbin e mbijetesës ndaj Kikës.

Grupi B

Ferizaj – Ulpiana 0-1
Vllaznia Pozheran – Kika 2-1

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments