No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail.

“Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të kisha qenë i lumtur. Transferimi në Europë ishte një ëndërr që më dukej shumë larg”, ka thënë italobraziliani.

Në fillimet e karrierës është bërë pjesë e një ekipi të rinjsh të Brusque, Brazil:

“Kam qenë atje për dy vite dhe ka qenë momenti më i vështirë. Megjithatë, shikoja se disa lojtarë shkonin në Itali dhe mendova se ishte një mundësi”, ka shpjeguar  Jorginho.

“Vendi nuk ishte nga më të mirët, disa herë duhej të hanim të njëjtat gjëra për 3 ditë radhazi dhe në dimër nuk kishim ujë të nxehtë në dushe. Mamaja ime donte të më kthente në shtëpi një ditë, por unë i thashë se nuk do ta largohesha për një banjë që nuk ishte e pastër”.

Në lidhje me transferimin në Verona:

“Në fillim rrinim në një manastir, na jepnin 20 euro në javë dhe flinim gjashtë veta në një dhomë të vogël. Kam disa kujtime të bukura të asaj periudhe dhe njerëzit na trajtonin në mënyrë të jashtëzakonshme edhe pse në një pikë kam dashur të heq dorë. Mamaja ime ka qenë thelbësore sepse më tha të shtrëngoja dhëmbët edhe pse kisha filluar të stërvitesha me ekipin e parë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments