No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin.

Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të parë ballafaqohet me Tahir Batatinën.

Llapjanët janë në vendin e 7-të në tabelë me 33 pikë, poaq sa ka edhe Drenica që është në zonën e barazhit.

Ndërsa Gjilani është më i qetë, duke okupuar vendin e 4-të me 43 pikë.

Në ndeshjen e dytë, Prishtina e pret Arbërinë, dy skuadra që kanë objektiva diametralisht të kundërtë.

Prishtinës nuk ka luksin të lëshojë pikë, ndërsa Arbëria do të luftojmë me mish e me shpirtë që të shmanget nga rënja direkte në Ligën e Parë.

Dy ndeshjet zhvillohen nga ora 15:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments