No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Messi dy gola në 4' minuta

Messi dy gola në 4′ minuta

Nuk mund të mungonte ai, Leo Messi! Finalja e Kupës së Mbretit në Spanjë ka dhuruar spektakël nga ekipi i Barcelona-s, që pas një pjese të parë ku nuk ka gjetur dot golin, ka “shfryrë” në të dytën…

Pikërisht pas pushimit është ngjitur në katedër Frankie de Jong me dy asist dhe një gol. Fantastik holandezi, teksa Lionel Messi ka dehur mbrojtësit duke shënuar tepër lehtë brenda zonës së rreptësisë…

Por, nuk ka mbaruar me kaq, pasi vetë argjentinasi më pas me të majtën do të dërgonte topin në rrjetë sërish pas 4 minutash duke i dhënë goditjen edhe më të fortë Bilbaos, që shpërfytyrohet në finale…

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments