No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir Batatina, e ka befasuar Gjilanin të shtunën në udhëtim me rezultatin 2:0.

Të dy gola për llapjanët u shënuan nga Edon Sadriu.

Udhëtuesit në minutën e 20-të kaluan në epërsi me Edon Sadriun që kaloi Llapin në epërsi prej 1:0.

Pas golit të pësuar vendasit rrëzikuan me Ketia Azizin dhe Darko Nikaq por pa sukses.

Në pjesën e dytë ishin sërish mysafirët që gjetën golin.

Në minutën e 53-të Edon Sadriu dyfishoi epërsinë e llapjanëve.

Deri në fund nikoqirët tentuan të ngushtonin rezultatin por pa sukses.

Me këtë fitore Llapi ka 36 pikë ndërsa Gjilani 43.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Formacionet zyrtare: Ballkani – Trepça ’89

Gjatë pasditës së sotme zhvillohen edhe pesë ndeshjet e xhiros së parafundit në Superligën e Kosovës në futboll. Një...

Amir Rrahmani fiton penallti, Napoli triumfon dhe bën hap të madh drejt Championsit

Napoli ka marrë fitore shumë të rëndësishme kur kampionati elitar italain po shkon drejt fundit. Skuadra e Gennaro Gattusos...

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Recent Comments