No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Gol fantastik nga Bajrami, Empoli afër rikthimit në Serie A

Gol fantastik nga Bajrami, Empoli afër rikthimit në Serie A


Futbollisti shqiptar Nedim Bajrami po vazhdon me formën  e mirë te Empoli, duke e drejtuar skuadrën drejt Serie A.

Empoli kryeson në Serie B dhe ndodhet në rrugën e duhur për t’u kthyer në elitë, pasi ka tubuar 66 pikë, pesë më shumë se ndjekësi i parë.

Sot Empoli mposhti Brescias me rezultat 4-2, ku mesfushori shqiptar Nedim Bajrami ishte një nga autorë e golave.

Ishte minuta e 17-të kur Bajrami dërgoi rezultatin në 2-0 falë një gjuajtje të saktë nga jashtë zonës.

Ky ishte goli i katërt sezonal, ndërsa numëron edhe tetë asistime këtë sezon.

22-vjeçari ka zgjedhur të luajë me kombëtaren shqiptare, por FIFA nuk e lejoi të vishte fanellën kuqezi. /Futbolli.info

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments