No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Flamurtari triumfon ndaj Dardanës!

Flamurtari triumfon ndaj Dardanës!

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e para të xhiros së 23-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, me ç’rast janë shënuar rezultate tejet interesante.

Istogu është ndalur sërish në Grupin A, derisa këtë herë ka qenë skuadra e Lirisë që ka barazuar me ‘troftat’ me rezultat të bardhë 0-0.

Në ndeshjen tjetër Trepça ka shënuar fitore tejet të rëndësishme në udhëtim te Drenasi në luftë për mbijetesë.

Grupi A

Istogu – Liria 0-0
Drenasi – Trepça 0-1

Në Grupin B fitore tejet të rëndësishme kanë shënuar dy skuadrat kryeqytetase përballë atyre nga Anamorava. Flamurtari e ka mposhtur Dardanën, sikurse ka bërë edhe 2 Korriku ndaj Vitisë, me rezultat identik 2-1.

Po me këtë rezultat ka triumfuar edhe KEK-u ndaj Ramiz Sadikut.

Grupi B

2 Korriku – Vitia 2-1
KEK-u – Ramiz Sadiku 2-1
Flamurtari – Dardana 2-1

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Formacionet zyrtare: Ballkani – Trepça ’89

Gjatë pasditës së sotme zhvillohen edhe pesë ndeshjet e xhiros së parafundit në Superligën e Kosovës në futboll. Një...

Amir Rrahmani fiton penallti, Napoli triumfon dhe bën hap të madh drejt Championsit

Napoli ka marrë fitore shumë të rëndësishme kur kampionati elitar italain po shkon drejt fundit. Skuadra e Gennaro Gattusos...

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Recent Comments