No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19.

Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall, basketbolli dhe disa të tjera do të rihapen në zonat e gjelbërta, por ka paqartësi të mëdha me futbollin.

Së fundmi, Qeveria italiane ka lejuar qytetin e Romës të ketë 25% të kapacitetit të Stadio Olimpico me tifozë gjatë Euro 2020.

Edhe finalja e Kupës së Italisë ndërmjet Juventusit dhe Atalatnas do të jetë në prani të tifozëve., por mbetet të shihet për kampionatin Serie A.

“Jemi duke shikuar mundësinë, Kampionati Evropian do të luhet me një prani të tifozëve dhe finalja e Kupës së Italisë duam të jetë ashtu”, tha nënsekretari Andrea Costa.

“Për datën një maj, nuk ka asgjë të re”, shtoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments