No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund.

Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi në merkaton e ardhshme dhe do ta detyronte Borussia-n që të kërkonte një lojtar në gjendje për të mbushur boshllëkun që do të linte norvegjezi.

Kështu, merr gjithmonë dhe më shumë formë ideja e një kthimi të Alexander Isak, sulmuesi i Real Sociedad për të cilin Dortmund ka të drejtën për ta blerë mbrapsht për 30 milionë euro, kundër 70 milionëve që klubi bask do t’i kërkonte klubeve të tjerë.

Suedezi, ndërkohë, është gati të rinovojë kontratën që do të skadojë në vitin 2024. Siç ka bërë të ditur Marca, qëllimi është të rritet klauzola për prishjen e parakohshme të marrëveshjes, për shkak të paraqitjes së mirë të lojtarit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments