No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Legjenda e Chelseat pritet të udhëheq Kombëtaren U-21 të Anglisë

Legjenda e Chelseat pritet të udhëheq Kombëtaren U-21 të Anglisë

Sot Anglia U-21 ka larguar nga stoli, trajnerin Aidy Boothroyd, për shkak të rezultateve të dobëta dhe dështimit për t’i kualifikuar ‘Tre Luanët’ në Kampionat Evropian.

Boothroyd i ka dhënë fund aventurës si trajner i Anglisë pas pesë vitesh.

Menjëherë kanë filluar spekulimet për trajnerin e ardhshëm të ‘Tre Luanëve’. Emri që më së shumti po përmendet është ai i legjendës së Chelseat, Frank Lampard.

Kujtojmë që Lampard këtë vit u shkarkua nga detyra e trajnerit nga klubi i Bluve të Londrës, Chelsea.

Ai më parë ka drejtuar Derby Coutryn.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments