No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri në moshën 61-vjeçare.

Lajmi i trishtë është bërë publik nga vetë klubi që militon në Kategorinë e Parë, teksa mësohet se do të mbahet një minutë heshtje në nder të Beshirit, në sfidën e ditës së nesërme mes Turbinës dhe Flamurtarit.

POSTIMI I KLUBIT:

Njoftim!

Me hidherim te thelle njoftojme, se sot eshte ndare nga jeta ne moshen 61 vjeçare, nga Covid-19, nje nga ish futbollistet me te shquar te Turbines ndervite Ndriçim Beshiri. Çimi siç njhiheshe ndryshe ose Gurashi nga miqt e shoket e tij, ka luajtur me Turbinen qe me moshat e deri tek ekipi i pare ne vitet 1977-1990. Me pas ka sherbyer per disa kohe si zv trajner i ekipit te Turbines, detyre qe e kreu me se miri. Klubi i Turbines i shpreh ngushellimet me te sinqerta, femijeve te tij dhe njerezve me te dashur te familjes Beshiri. Te qoft dheu i lehte Gurash.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments