No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drenica përmbysë Besën me golat e Ukës

Drenica përmbysë Besën me golat e Ukës

Sulmuesi i krahut, Kreshnik Uka ka shënuar dy gola për t’ia siguruar fitoren skuadrës së Drenicës në duelin kundër Besës.

Ndeshja e luajtur të premten në Brestovik të Pejës në kuadër të xhiros së 29-të në Superligën e Kosovës në futboll, përfundoi me shifrat 2:1 në të mirë të Drenicës.

Me këtë fitore, Drenica ngrihet në kuotën e 33 pikëve derisa Besa mbetet e fundit në tabelë me dhjetë pikë.

Në fakt, Besa kaloi në epërsi nëpërmjet Ardi Qorrit (25’) që shënoi nga gjuajtja e lirë por Drenica u kthye fuqishëm nëpërmjet Kreshnik Ukës. Uka fillimisht barazoi në minutën e 37-të kurse fitoren Drenicës ia siguroi në minutën e 58-të.

Pas përfundimit të ndeshjes u krijua një tollovi ku u përfshinë futbollistët e dy ekipeve por që situata u qetësua pas ndërhyrjes së policisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments