No menu items!
Ballina KRYESORE Distria Krasniqi kualifikohet në finale, i siguron medalje Kosovës

Distria Krasniqi kualifikohet në finale, i siguron medalje Kosovës

Distria Krasniqi është përballur ndaj Sabina Giliazova në gjysëmfinale të Evropianit në Lisbonë të Portugalisë.

Krasniqi është treguar shumë e suksesshme në këtë Evropian dhe ka arritur kështu kualifikimin tutje në finale të Evropianit.

Edhe përfundimisht, shteti i Kosovës do të marrë një medalje nga Krasniqi vetëm mbetet të shihet nëse do të jetë ajo e arta apo medalja e argjendtë.

Giliazova bëri tri gabime, me ç’rast edhe është eliminuar, tani Krasniqi pret fituesen e takimit Daria Bilodid dhe Irina Dolgova për të mësuar kundërshtaren e finales.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments