No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Babai i Haaland:“Doni birin tim? Paguani 35 milionë euro për sezon!”

Babai i Haaland:“Doni birin tim? Paguani 35 milionë euro për sezon!”

Sipas raportimit nga ‘Goal.com’ – Mino Raiola dhe babai i Erling Braut Haaland i dhanë një klubi të Premier League që ditët e fundit i është drejtuar qendërsulmuesit të Borussia Dortmund duke e joshur për t’u transferuar…


Më shumë se Cristiano Ronaldo dhe madje edhe më shumë se Neymar, sulmuesi norvegjez ka pretendime shumë të rëndësishme ekonomike për të ardhmen e tij dhe midis verës së ardhshme dhe asaj të vitit 2022 – kur mund të përdoret klauzola prej 75 milion eurosh – ai do të përpiqet të rrëmbejë një kontratë të nivelit të lartë.

Të gjitha klubet më të rëndësishme janë në gjurmët e tij, nga Real Madrid te Bayern duke kaluar nëpër Barcelona dhe Premier League…

Sidoqoftë, nëse kërkesa për rekrutim mbetet kjo, duke llogaritur edhe paratë që do të përdoren për ta blerë nga BVB, operacioni i Haaland do të bëhet për disa, shumë pak klube…

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments