No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Presidenti i Leeds: Bielsa dhe Guardiola janë frymëzues. Conte dhe Mou më...

Presidenti i Leeds: Bielsa dhe Guardiola janë frymëzues. Conte dhe Mou më befasojnë për…

Presidenti i Leeds, Andrea Radrizzani, ka folur në konferencën e master MIP të UEFA-s mbi temën e Sport Business. Numri një i klubit anglez ka folur për klubin e tij dhe disa modele që e frymëzojnë për sa i takon futbollit të luajtur.

“Nuk ka një lider që më ka frymëzuar veçanërisht: ka më shumë se një. Për sa i takon fushës, janë Bielsa dhe Guardiola, që të frymëzojnë nëpërmjet ideve të tyre të lojës”, ka thënë Radrizzani.

“Megjithatë, duhet të them se edhe lidershipi i Mourinho-s ose ai i Conte-s janë frymëzues, sepse më pëlqen mënyra e tyre për të frymëzuar duke qëndruar gjithmonë të përqendruar tek objektivi”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments