No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka shifrën në 350 mijë euro.

Por, prap kjo rritje nuk e bën futbollistin më të shtrenjtë në Superligë, pasi këtë po e mbanë Ardin Dallku i Gjilanit.

Sipas “Transfermarket”, vlera e mbrojtësit të kuq e bardhëve e kap shifrën e 475 mijë euro, pas tij vjen Marko Simonovski i Feronikelit në 400 mijë, por që të dy kanë pasur ulje të shifrave.

Ndërsa, ulje ka edhe Gledi Mici, i cili lojtarë ka kushtuar rreth 400 mijë euro, tani e ka 375 mijë në treg, shkruan Gazeta Sheshi.

Sa i përket ngritjeve në vlerës në treg, i takon futbollistëve të Ballkanit si Daku, Baftiu, Thaçi e Gripshi.

Kurse në çmim konstat po qëndrojnë Damir Kojasevic i Feronikelit dhe Ardian Cuculi i Dritës

Lista prej 10 lojtarëve më të shtrenjtë në Superligë:

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Formacionet zyrtare: Ballkani – Trepça ’89

Gjatë pasditës së sotme zhvillohen edhe pesë ndeshjet e xhiros së parafundit në Superligën e Kosovës në futboll. Një...

Amir Rrahmani fiton penallti, Napoli triumfon dhe bën hap të madh drejt Championsit

Napoli ka marrë fitore shumë të rëndësishme kur kampionati elitar italain po shkon drejt fundit. Skuadra e Gennaro Gattusos...

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Recent Comments