No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale.

Ka qenë drejtori Pedrerol ai që ka hapur puntantën e djeshme me këtë fjali: “Kylian Mbappe do të luajë te Real Madrid sezonin tjetër. Mbappe do të veshë fanelën e Realit. Ashtu si kam thënë prej javës së shkuar, ashtu si them tani. Kjo do të ndodhë sezonin tjetër”.


Një deklaratë e fortë kjo që bën tifozët e Realit të çmenden dhe nisin të ëndërrojnë. Sipas programit, akordi mes Mbappe dhe Perez është gjetur prej tashmë dy vitesh dhe pritet vetëm që të nënshkruhet.

Ideja e Realit dhe lojtarit ka qenë që të afrohej sa më pranë skadimit të kontratës (në vitin 2022) në mënyrë që të ulej drastikisht çmimi i kartonit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments