No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shpërthen Lineker: VAR-i qesharak, na nxiu jetën. Nuk ka më festë te...

Shpërthen Lineker: VAR-i qesharak, na nxiu jetën. Nuk ka më festë te goli

As VAR-i nuk po arrin t’i japë fund gabimeve në ndeshjet e futbollit. Mënyra e përdorimit të teknologjisë ka krijuar polemika të shumta, teksa Gary Lineker i bashkohet korit të atyre që janë totalisht kundër.

Ish-sulmuesi i njohur anglez nuk po e duron më fare teknologjinë, teksa kap një detaj të veçantë si ai i shënimit të golit. “Është e jashtëzakonshme sesa qesharak është bërë përdorimi i VAR-it.

Jo vetëm prej gabimeve të shumta, por edhe për faktin që na e ka shpifur jetën komplet. Gëzimi i festimit të një goli, ajo që e bën kaq të veçantë futbollin, është zbehur plotësisht“, shkruan në “Twitter” Gary Lineker.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments