No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra.

Penza ka marrë një fitore të madhe si vendas ndaj Prishtinës, duke e mposhtur atë me rezultat 87:86. Kjo fitore ishte e dyta e vashave pejane në gjysmëfinale, duke e siguruar kualifikimin në finale.

Për, Penzën më të dalluarat ishin Valobona Bytyqi me 34 pikë, e ndihmuar nga Gabrielle Copper me 18 pikë e 12 kërcime dhe Arbnora Përçuku me 12 sosh.

Të vashat kryeqytetase më të dalluarat ishin Enisa Kamerolli me 25 pikë, Enxhi Xhamaj 22 pikë dhe Era Shatri me 15, por që nuk mjaftuan për shmangur eliminimin nga garat e “play-offit”.

Në finale Penza do të përballet me Bashkimin. Takimi i parë do të zhvillohet në Prizren shkak se vashat prizrenase e kanë mbyllur stinorin e rregullt në vendin e parë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments