No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Italia rrezikon përjashtimin nga vendet organizatore të Evropianit, kjo është arsyeja

Italia rrezikon përjashtimin nga vendet organizatore të Evropianit, kjo është arsyeja

Italia, një nga vendet organizatore të Kampionatit Evropian të futbollit rrezikon të përjashtohet nga UEFA.

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë ka vendosur që ndeshjet të zhvillohen me tifozë, 30 për qind e kapacitetit të stadiumeve.

Këtë ia ka bërë të qartë të gjitha shteteve dhe në rast se kjo nuk pranohet, atëherë ato do të përjashtohen si vende organizatore.

Italia ende nuk ka vendosur për këtë, me qeverinë, që i frikësohet një përhapje të madhe të virusit dhe ende nuk ka dhënë dritën jeshile.

Presidenti i Federatës Italiane, Gabriele Gravina, i ka dërguar letër kryeministrit dhe pret përgjigje në ditët e ardhshme, pasi UEFA ka vendosur 19 prillin si ditën e fundit ku do të vendoset për tifozët në Europian nga shtetet.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments