No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR SKANDALI: Pamjet filmike i japin të drejt Ibrës, arbitri Maresca ka bërë...

SKANDALI: Pamjet filmike i japin të drejt Ibrës, arbitri Maresca ka bërë gabim të turpshëm!

Zlatan Ibrahimovic u ndëshkua në ndeshjen ndaj Parmës me karton të kuq për protestat ndaj arbitrit Maresca që me sa duket ka gabuar. Pamjet filmike që kanë qarkulluar kudo dëshmojnë qartë se nuk ka asnjë ofendim në drejtim të gjyqtarit nga sulmuesi suedez.

Madje, ky i fundit i thotë këtë fjali: “Tani vërshëllen… Të duket e çuditshme eh! Nuk të intereson se çfarë them unë!” Në atë moment, Maresca keqinterpreton fjalinë e sulmuesit dhe i nxjerr të kuqin menjëherë.

Arbitri ka menduar se Zlatan e ka ofenduar duke i thënë: “Ti je bastard!”. Gjithsesi, pamjet filmike vërtetojnë të kundërtën. Milan do ta apelojë kartonin e kuq, por deçizive do të jetë raporti që do të dërgojë arbitri Maresca.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments