No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rrëfimi i Simeones: Kam qenë si një baba për këtë lojtar, e...

Rrëfimi i Simeones: Kam qenë si një baba për këtë lojtar, e desha me patjetër tek Atletico!

Diego Simeone ka dhënë një intervistë për një nga mediat spanjolle së fundmi, ku ka zbuluar disa nga të fshehtat e tij. Trajneri i Atletico Madrid, ka rrëfyer se në vitin 2013 ka dashur me çdo kusht që të kishte në ekip Alejandro Gomez, ose siç njihet nga të gjithë, Papu Gomez.

Fantazisti argjentinas tashmë është pjesë e Sevillas që nga muaji janar, por duket se ka një lidhje shumë të ngushtë me trajnerin e Atleticos. Simeone është shprehur se ka qenë si një baba për Papu Gomez, me të cilin ka punuar te San Lorenzo dhe te Catania në Serie A, në fillimet e karrierës së tij.

Në vitin 2013, Simeone e kishte kërkuar me patjetër në ekip Gomez, por diçka e tillë nuk u realizua. Gjithsesi, edhe pse nuk punojnë më bashkë që nga koha e Catanias, marrëdhënia mes Simeone dhe Papu vijon të jetë e njëjtë dhe e fortë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments