No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita fiton bindshëm ndaj Llapit

Drita fiton bindshëm ndaj Llapit

Kampionia në fuqi Drita ka shënuar fitore me rezultat bindës të dielën në stadiumin “Zahir Pajazit” në Podujevë, ndaj Llapit 4:2.

Me këtë fitore skuadra nga Gjilani mbetet lider në Superligën e Kosovës në futboll. Takimi nisi më mirë për nikoqirët që gjetën golin qysh në minutën e dytë. Sulmuesi Ahmed Jonuzi përfitoi fillimisht nga gabimi i Ard Limanit dhe më pas nga pasiguria e portierit Faton Maloku, për ta dërguar topin në rrjet për 1:0. Por Drita barazon menjëherë shifrat, qysh në minutën e tretë.

Ard Limani shërbeu bukur Xhevdet Shabanin i cili arriti ta mposhte portierin vendas për 1:1. Madje mysafirët arritën të kalonin në epërsi në minutën e 29-të me golin e shënuar nga Festim Alidema për 2:1. Por Llapi arriti ta zë në befasi mbrojtjen e Dritës. Skuadra e udhëhequr nga trajneri Tahir Batatina, në minutën e 32-të pas një kundërsulmi të shpejt me Ahmed Jonuzin që shërbeu bukur në zonë Edon Sadriun që nga afërsia shënoi për 2:2.

Edhe pjesa e dytë ishte e ngjashme me raste të shumta shënimi. Në minutën e 70-të kaluan sërish në epërsi. Xhevdet Shabani realizoi një gol të bukur për 3:2 pas asistimit të Astrit Fazliut.

Vetëm gjashtë minuta më vonë udhëtuesit shënuan edhe golin e katërt. Esosa Priestley arriti të përfitoi nga një gabim i mbrojtjes vendase dhe portierit për ta dërguar topin në rrjet për 4:2.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments