No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Rashica pritet të largohet nga Werderi, klubi gjerman gati ta zëvendësojë me...

Rashica pritet të largohet nga Werderi, klubi gjerman gati ta zëvendësojë me një tjetër futbollist shqiptar

Milot Rashica pritet të largohet nga Werder Bremen gjatë afatit kalimtar të verës.

Ylli nga Kosova ishte pjesë e shumë spekulimeve në dy afatet e fundit kalimtare, por në fund dështoi transferimi i tij.

Aston Villa, Bayer Leverkusen, RB Leipzig, Leeds United, Wolfsburg, Monaco, Milan e Napoli ishin disa nga skuadrat që u interesuan për transferimin e tij.

Megjithatë Werder Bremen nuk u kënaq asnjëherë me ofertën dhe pritet që në verë ta shes Rashicën.

Klubi gjerman tanimë ka gjetur zëvendësuesin e vushtrriasit dhe ai do të jetë një futbollist tjetër shqiptarë, i cili është Sead Haksabanovic.

21-vjeçari është shqiptar i lindur dhe rritur në Suedi, me baba nga Tuzi dhe nënën nga Mitrovica, por pasi qëluajti për grupmoshat e shtetit skandinav, në fund vendosi ta përfaqësojë Malin e Zi.

Aktualisht sulmuesi anësorë luan tek Norrkoping në Suedi ku në katër ndeshjet e para të Kupës shtetërore ka shënuar pesë gola dhe ka bërë një asistim.

Në vitin 2017 Haksabanovic iu bashkua West Ham Unitedit, derisa karrierë ka bërë edhe te Malaga.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Formacionet zyrtare: Ballkani – Trepça ’89

Gjatë pasditës së sotme zhvillohen edhe pesë ndeshjet e xhiros së parafundit në Superligën e Kosovës në futboll. Një...

Amir Rrahmani fiton penallti, Napoli triumfon dhe bën hap të madh drejt Championsit

Napoli ka marrë fitore shumë të rëndësishme kur kampionati elitar italain po shkon drejt fundit. Skuadra e Gennaro Gattusos...

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Recent Comments