No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Gjilani fiton, ia thellon krizën e Feronikelit

Gjilani fiton, ia thellon krizën e Feronikelit

Gjilani ka shënuar fitoren e dytë rresht të shtunën në shtëpi duke e mposhtur Feronikelin me rezultatin 1:0.

Takimi ishte i hapur e me raste të shumta shënimi nga të dyja skuadrat.

Ndeshja nisi e baraspeshuar me të dyja skuadrat që luanin kryesisht në mesin e fushës.

Por vendasit shënuan në minutën e 20-të me Gerard Prognin që realizoi një gol të bukur për 1:0.

Pas golit të pësuar vendasit kishin edhe disa mundësi shënimi. Në minutën e 36-të Keita Razak nuk u tregua i saktë nga pika e bardhë.

Edhe pjesa e dytë ishte ne ngjashme me raste të shumta shënimi.

Te vendasit rrezikuan Progni e Darko Nikaq por pa sukses. Në mundësi të mirë shënimi te skuadra nga Drenasi, ishin Jean Da Silva dhe Marko Simonovski , por portieri Enea Koliqi nuk lejoj të mposhtej.

Me këtë fitore Gjilani është në pozitën e katërt me 43 pikë përderisa Feronikeli në pozitën e gjashtë me 34 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments